Friday, July 25, 2008

V אינטגרציה

הפינה היחידה של מונוקרייב חוגגת (באיחור רב) את הפוסט החמישי. אני לא יכול לחשוב על משהו חסר חשיבות יותר מחגיגות לפינה בבלוג מוזיקה. בכלל, יצאה כותרת שנשמעת כמו רקטה סורית או מגזין שירה של מתנ"ס בדרום תל אביב. חרא של התחלה. מקווה שזה ישתפר עם המוזיקה.

Sunharbour :: את ההרכב הכיפי האלה ראיתי לגמרי במקרה כשעברתי עם אורחת באחד מהמקומות האלה שפזורים בעיר ותמיד יש בהם הופעות חינם. אמנם עד היום כל ההופעות שראיתי שם באקראי היו כיפיות, אבל הפעם זאת כבר רמה אחרת לגמרי. Sunharbour הם הרכב של 14 אנשים (כשמצליחים לתאם שכולם יגיעו) שלמרות האנונימיות נשמע מלוטש ומקצועי. כמו הרבה אומנים שהתגלו בפינה הזאת, אני מהמר שהאלבום שלהם יעשה קצת גלים בביצה המקומית. הם מצליחים להשמע כמו שילוב של זירו7, סינמטיק אורקסטרה ובונובו. לא רע, מה? תייקו תחת "בואי שמש".

Sunharbour – Up feat Trisha
Sunharbour – Sailing

Head and Neck Sessions :: אם אני כבר בז'אנרים אהובים, גם השלישיה האנגלית מזכירה קצת את המוזכרים מעלה אבל יותר מושכת לכיוונים טריפ הופיים נשכחים סטייל לונדיניום של Archive או Silent Poets. איכשהו, הסגנון הזה עוד לא מוצה בעיני. תייקו תחת "חשש לפרץ נוסטלגיה".

Head and Neck Sessions – 12 12
Head and Neck Sessions – Throttle

Fonda 500 :: את החברה החמודים שמעתי כבר מזמן והצלחתי לפספס בהופעה פעמיים. בקצה השני של העיר, הלכה לה גב' פליקס להופעה אנונימית (מבלי להזמין אותי) וגילתה את הקסם שבאוזני הדב. למרות האלבומים שמאחוריהם, נראה לי שדווקא באלבום החדש, שיצא ממש עכשיו, סוף סוף יצא להם מה שהם התכוונו. פופ-רוק-אלקטרוני חסר גבולות והגדרות. תייקו תחת "בא לי טוב הדב".

Fonda 500 – I Heart Stereo
Fonda 500 – Jemappelle

Banjo of Freakout:: פה הגענו לחלק הקשה של הלחם. באופן אישי, לחם בלי קשה הוא לא לחם בשבילי. מאחורי השם המעולה עומד בחור בשם Alessio Natalizia שמצליח להשמע חלומי ורך ובו זמנית גם אלקטרוני, שבור ומקוטע. משהו במוזיקה מזכיר לי את Le Loup שגם להם לא הצלחתי למצוא את המילים. תייקו תחת "תן לי לחזור אליך עם תשובה".

Banjo of Freakout – Mr No
Banjo of Freakout – Like You

zZz :: אם אי פעם תהיתם איך היה נשמע מפגש של דפש מוד ו-The Doors הנה התשובה. עוד להקת רטרו-אלקטרו, הפעם מאמסטרדם. אבל בשונה ממה שמקובל בז'אנר יש איזו נימה קצת יותר קלילה שמרחפת מעל המוזיקה שלהם. לא פארודיה, אבל גם לא הכבדות המאולצת שמאפיינת כל כך את הרטרו. תייקו תחת "הולכת להיות הופעה בת זונה שבוע הבא".

zZz – Lucy
zZz – House of Sin

They Came From the Stars, I Saw Them :: לקינוח, כדי לחתום את הפינה בחגיגיות ועם זאת לא להעמיס עליכם יותר מדי, הנה אחד הדברים הכי חמים באנדרגראונד הלונדוני. אני אמנם מתעב סופרלטיבים כאלה אבל עכשיו ש-Vampire Weekend, Black Kids ו-Foals כבר הפכו לשלג דאשתקד שהרי ההייפ חמקמק מאוד הוא, הגיע הזמן לסמן את הדבר הבא. הכינו את האוזניים לדבר הבא, שעלול להשמע תמוה בשמיעה הראשונה, אבל הוא אחד הדברים הרעננים, האינטיליגנטיים והכיפיים ששמעתי בשעה האחרונה. תייקו תחת "מהר, לפני שההייפ עובר".

TCFTSIST – The Hot Inc
TCFTSIST – Down on the Dancefloor

6 comments:

רדיו פרימיום להמונים said...

בשביל זה אנחנו באים לכאן (מי זה אנחנו, תדבר בשם עצמך), שתביא לנו חתיכת פיסה של עולם שאנחנו לא מכירים.
ממש כיף! שום-דבר שהייתי לוקח איתי לאי בודד... אבל בכל זאת מאד מאד יפה.
לא יזיק אם תוסיף איזו תמונה בשביל הצבע.
ומיותר לציין שאנחנו באים (שוב אנחנו) גם לפוסטים השוטפים..
ושוב זה ממש תענוג

אייל (ומי עוד איתך?)

Anat said...

להגנתי (שוב) אני רוצה להזכיר לך שפונדה בכלל לא היו אמורים לנגן באותו היום, הם היו מחליפי מקום של מישהם אחרים (קראת בכלל את הפוסט שלי?) ובכלל הלכתי כולי מלאת חששות. וכשהבנתי מה נשתנה כבר היה חצי מערכה. התסלח לי?
אה, כן ותודה על ההמלצות, אני הולכת לתייק כבר מיד

Shachar said...

איל - שמח שאתה נהנה. לא נראה שאתה מתכנן לפרוש לאי בודד בקרוב. אם אתה כן, מבטיח למצוא לך משהו לקחת איתך.

ענת - וודאי שקראתי, האם זה משנה את העובדה שאני בוחר להתלונן בפולנית? זוהי זכות בסיסית ולא אתן לך לקחת אותה ממני. התנצלותך נדחית, שוב
:-)

רדיו פרימיום להמונים said...

רגע, אי בודד זה המקום שאתה נמצא בו, לא?
בעצם בודד הוא לא, אבל אי זה כן...
ואיזה מוסיקה טובה יש שם:)

נמרוד said...

סוף סוף הגעתי להקשיב לשירים

fonda500

נשמעים מעולה!!

kypski said...

http://soundcloud.com/kypski/zzz-lucy-kypski-remix