Tuesday, October 31, 2006

פוסט אקלקטי

וגר זאב עם כבש ובום פם עם בק ירבץ. כרגע נחים להם על נגן ה-mp3 שלי, בשלום ובאחווה יש לומר, The shins, Deftones, Zita Swoon, Beck, Cloud Cult ובום פם גם. יש פה כל מיני דברים שראויים בהחלט לפוסט משלהם, וכנראה גם יקבלו, אבל בינתיים תסתפקו בגירסת התקציר.
Wincing the night away של The Shins מסתמן כאחד מהדברים הנעימים יותר שנחתו אצלי לאחרונה. בדיוק מה שהייתי צריך. הם בשלהם, אין יותר מדי הפתעות, אבל זה נשמע מצויין.
Beck, ילד הפלא הנצחי שכולם כל כך אוהבים להלל אף פעם לא עשה עלי יותר מידי רושם. למעט כמה סינגלים מוצלחים פה ושם אף פעם לא הבנתי מה השוס הגדול. עכשיו הוא שוב צץ לו וזוכה לשבחים (חדשן, מקורי, הקלישאות הרגילות) ואני שוב לא מבין על מה ולמה ולא ממש נופל מהכסא. אבל בסך הכל זה לא רע. הפעם הוא החליט ללכת על לבלוז ולי יש חולשה לבלוז ככה שבינתיים הוא מחזיק אצלי מעמד.
"ממתי אתה שומע דפטונס?" שאל אותי שחר. אז זהו, שאני לא ממש "שומע" אותם, זה יותר "בודק מה הם עשו הפעם". ולמה? כי למרות שמאז כיתה י"א מטאל לא ממש מעניין אותי, הדפטונס הוכיחו שהם מסוגלים להפתיע ולמתוח את גבולות הז'אנר, ואפילו להראות שהם, אבוי, יודעים לכתוב לחנים בעלי יותר משלושה אקורדים. חבורה של נקבות. ב-Saturday night wrist הם אמנם לא מצליחים לעמוד בפיתוי ומדי פעם צורחים/שואגים כמו הבבונוס-מטאליס (זן אופייני ביותר לז'אנר, מרשים ברעמתו המתנופפת וקעקועיו המשוננים, אם כי אינו ידוע במנת משכל גבוהה) אבל לאורך רוב האלבום הם נשמעים ממש טוב.
על Cloud Cult שחר כבר הרחיב, תבדקו כמה פוסטים אחורה. אני פה רק לחזק. קצת מטורללים אבל עושים שמח, מה רע?
ובום פם, נו, מה ארחיב ומה אומר, הידיעה שמצאתי משהו שגורם לשכני לשולחן העבודה ניקלאס, ילד טוב שבדיה, לעווית קשה יותר מזו שחווה עת התנגנו להם אהוביי Balkan beat box, זה שווה הכל...

The Shins – Australia was removed after a kind request from the Web Sheriff. Howdy ho!
Beck – Dark star
Deftones – Cherry waves
Cloud cult – Lucky today
בום פם – עדי אדיוס

ואם חשבתם שזה אקלקטי, חכו לפלייליסט שעולה מחר...

3 comments:

Shachar said...

תודה לאל שלא כתבת כלום על זיטה, כבר חודש מתבשל לי פוסט בלגי עליהם
מחכה בקוצר רוח (רפאים) לפלייליסט

Anonymous said...

Dear MonoCrave,

Kindly remove all "Wincing The Night Away" tracks from your site IMMEDIATELY, failing which - regrettably - a DMCA notification shall be forwarded to you and legal action shall be taken by our clients' attorneys and the RIAA : naturally, however, we trust that such a course of action shall not prove to be necessary.

On behalf of the artist's label, we do appreciate that you are a fan of / are promoting The Shins but, by the same token, you must also appreciate that, by posting pirate copies of album tracks pre-release (or linking to a pirate copy of the album) without the permission of the label, you are potentially causing considerable damage and we are sure that you would not want to be held to be personally liable for all of the lost sales that could ensue.

We shall look forward to hearing from you BY RETURN.

Thank you for respecting the artist's creation and copyrights and, for your info, the label shall be making certain tracks from the forthcoming available for free download from its own site in the near future.

As you will appreciate, this post - containing, as it does, a position that is potentially prejudicial to our clients' open / formal position - is written on a without prejudice basis and, as such, all of our clients' accumulated, worldwide rights remain strictly reserved : please excuse this required formality.

With Thanks & Regards,

WEB SHERIFF

Shachar said...

Dear Web Sheriff,

1. Out of respect to the artist and his music, Monocrave has removed the requested file from the post.

2. We find the use of threat utterly redundant. A simple plead would have been sufficient.

3. "We shall look forward to hearing from you BY RETURN." who are WE? How come this comment is not signed by the artist's label or his proxy? If you wish people to address you, take off your hat and state your name clearly, Sheriff.

4. Giddyup!